Lajme

Ekonomi

Kulturë

Pse s’më thua

Poezi nga Osman Gashi Pse s’më thuaKjo borë është e bardhë si shpirti ytTi hesht e më shtyn të hesht dhe unëE unë aq shumë desha të të flasQëkur flas vetëm me vetvetenDhe i shoh konturat e …

Sport

Ronaldo me Messin në PSG?

Paris Saint-Germain është e interesuar të nënshkruajë me Cristiano Ronaldon këtë verë. 37 vjeçari u kthye në Old Trafford gjatë verës pas 12 vjetëve jashtë, duke zgjedhur të lidhet me …

Të ndryshme

Plas sherri! | Barcoleta Shqip

Ishin dy shokë dhe po shihnin një film…Shoku i thotë shokut mbasi mbaron filmi un e kam parë këtë film..Dhe aty plas sherri!Kur u kthyen nga shkolla,shikuan që dikush ishte në shtëpi.I thot …

Ne Fast Food

Isha me dy shokë ne Fast Food. Porositem 2 hamburger dhe një Sufllaqe. Pas 2 minutash i bie telefoni i shokut tim. Shoku:He mo Mret! Përsoni që po fliste:Ku je re? Shoku:Po ha …

Cili është presidenti I SHBA-së?

– Mësuesja : Beni ,cili është presidenti I SHBA-së??.– Beni : Nuk e di mësuese..– Mësuesja : Beni ,duhet të kujdesesh më shum për mësimet..– Beni : Po ti mësuese e di cila është Maria ?.– …

Lepuri dhe ujku | Barcoleta Shqip

Lepuri: “O ujk ke te fala nga mondi”!Ujku: “kush mond”?Lepuri: “Ai qe ta fut me spond”!Diten tjeter.Lepuri: “O ujk ke te fala nga mondi”!Ujku: “kush mond”?Lepuri :”Ai qe ta fut me spond”!Nuk …

Ai dhe ajo

Ajo : Shpirt me duket vetja shume e shendoshe, e shemtuar dhe e plakur. T’lutem me bej nje kompliment. Ai : Zemer ke shikim shume te mire…

Teknologji