14 të vdekur dhe 62 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

14 të vdekur dhe 62 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut – Lajmet e funditMinistria e Shëndetësisë së Maqedoninsë së Veriut, ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur betejën me koronavirus 14 persona.

Ndërkaq, gjatë kësaj kohe janë regjistruar 62 raste të reja me COVID-19.

Po ashtu, gjatë 24 orëve të fundit 245 persona janë shëruar.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni të Veriut, 154 mijë e 698 persona janë infektuar me virusin korona, 145 mijë e 851 janë infektuar, 5 mijë e 211 kanë vdekur dhe vazhdojnë të mbesin edhe 3 mijë e 636 raste aktive./Zëri