7 albume që duhet të i dëgjoni këtë javë

7 albume që duhet të i dëgjoni këtë javë

Victoria Monét, Hudson Mohawke, Popcaan janë disa prej emrave të artistëve të rinjë që ende mund të mos i njihni por me siguri keni dëgjuar për punën e tyre.

Victoria Monet ka bashkëpunuar me emra si Ariana Grande, Fifth Harmony, Chloe x Halle, Brandy dhe të tjerë. Kjo është hera e parë që këngëtarja ka realizuar një projekt solo, raporton Dazed, shkruan Insajderi.

Jaguar është projekti i parë i metrazhit të gjatë ku ajo e tregon veten si artiste dhe vendos kufinjët që e dallojnë. Shumica e këngëve nuk janë hite komerciale që jemi mësuar të presim nga bashkëpunimet e kaluara, përpos “Experiencë”, një këngë ritmike e stilit ‘dancefloor.

Më posht po sjellim për ju muzikantë të rinjë, ecentrik të cilët kanë sjelluar ide të reja dhe kanë miksuar zhanre duke e bërë të vështirë të i përcaktojmë, gjë që edhe duket të jetë si ‘trademark’ e muzikës së kësaj epoke./Insajderi.com

The post 7 albume që duhet të i dëgjoni këtë javë appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.