Abbotti tregon çka bisedoi në takim me Bislimin

Abbotti tregon çka bisedoi në takim me Bislimin – Lajmet e funditAmbasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott ka takuar sot zëvendëskryeministrin Besnik Bislimin.

Abbotti ka thënë se me Bsilimin kanë diskutuar për energjinë por edhe për ngjarjet e fundit në vend, ndërsa ka këshilluar që Qeveria të përgatitet për dimrin sa i përket energjisë, transmeton Zeri.info.

“Një diskutim i dobishëm me zëvendëskryeministin Besnik Bislimi për sigurinë energjetike, ekonominë dhe ngjarjet e fundit. Është e rëndësishme që Kosova të angazhohet me qytetarët dhe komunitetin ndërkombëtar për dimrin e ardhshëm”, ka shkruar Abbott pas takimit. /Zëri