Adnan Januzaj shënon supergol për U21 të United

Adnan Januzaj shënon supergol për U21 të United

Adnan Januzaj shënon supergol për U21 të United Adnan Januzaj ka luajtur dhe sërish ka shënuar për ekipin U21 të Mancheste United, që mbrëmë mposhti Tottenhamin me rezultat 2-1.

Një goditje brilante e Januzajt kaloi në epërsi Djajtë e Kuq, para se rivalët të barazojnë në mënyrë kontroverse pas disa sekondash, përmes Nathan Oduwa. Por në çastet e fudnit të takimit, Januzaj dërgoi një harkim nga këndi, me Tom Thorpe që e dërgoi atë në rrjet.

United pati fat të keq me lëndime edhe në ekipin U21, me Josh Harrop dhe James Wilson që ishin jashtë kësaj ndeshje.