Aktori zvogëloi pagën në mënyrë që kolegia e tij të paguhej më shumë

Aktori zvogëloi pagën në mënyrë që kolegia e tij të paguhej më shumë

Sienna Miller ka zbuluar se Chadwick Boseman uli pagën e tij në filmin “21 Bridges” për ta marrë atë në bord të projektit dhe për t’u siguruar që ajo të ndihej mjaft e kompensuar, shkruan CNN, transmeton Insajderi.

Në një intervistë të re me Empire, Miller tha se ajo po ndante historinë publikisht për herë të parë sepse “kjo është një dëshmi e asaj që ai ishte”. Boseman luftoi privatisht një betejë me kancerin e zorrës së trashë për katër vjet para vdekjes së tij këtë gusht.

Boseman, i cili gjithashtu prodhoi “21 Bridges”, i pëlqente puna e Miller dhe e donte atë për rolin e detektives Frankie Burns, i tha ajo botimit.

“Ai prodhoi ’21 Ura ‘dhe kishte qenë vërtet aktiv në përpjekjen për të më shtyrë të merrja rolin,” tha Miller, duke shtuar, “Ai ishte një adhurues i punës sime, e cila ishte emocionuese, sepse ajo ishte reciproke nga unë tek ai, dhjetëfish. Kështu ai më ofroi këtë film, dhe ishte në një kohë kur me të vërtetë nuk doja të punoja më. Kisha punuar pa ndërprerë dhe isha e rraskapitur, por doja të punoja me të”.

Sienna Miller Says Chadwick Boseman Gave Part of His Salary to Increase Her Pay on '21 Bridges' | Hollywood Reporter

Boseman luftoi për Miller.

“Ky ishte një film me buxhet mjaft të madh, dhe unë e di që të gjithë e kuptojnë për pabarazinë në pagë në Hollyëood, por kërkova një shifër që studioja nuk mund ta përballonte. Dhe hezitoja të kthehesha në punë dhe vajza ime ishte duke filluar shkollën dhe ishte një kohë e papërshtatshme, thashë, ‘Unë do ta bëj nëse kompensohem në mënyrën e duhur.’ Dhe Chadwick përfundoi duke dhuruar pak nga paga e tij për të më çuar në shifrën që kisha kërkuar. Ai tha se kjo ishte ajo që unë meritoja të paguhesha”. /Insajderi.com