“Baresha” e Nexhmije Pagarushës edhe në versionin për piano (VIDEO)

“Baresha” e Nexhmije Pagarushës edhe në versionin për piano (VIDEO)

Durim Rrahmani së fundi ka sjell këngën “Baresha” në versionin e pianos, shkruan KultPlus.

Kjo këngë, perlë e muzikës shqiptare që është kompozuar nga Rexho Mulliqi e interpretuar nga Nexhmije Pagarusha është risjell në shumë versione.

Interpretimi në version të pianos ka ardhë si rezultat i bashkëpunimit mes Durim Rrahmanit, Drinor Zymberit dhe Mirton Xhekaj, ku këta të fundit kanë punuar në realizimin dhe orkestrimin e këtij projekti.

KultPlus ju sjell këtë projekt edhe nëpërmjet videos./ KultPlus.com