Beyonce publikon albumin “Renaissance”

Beyonce publikon albumin “Renaissance”

Albumi i shumëpritur i yllit botëror, Beyonce është publikuar.

Fillimisht ajo zbuloi këngën kryesore nga albumi i saj i shtatë i shumëpritur, “Break My Soul” që është incizuar në studio, “Renaissance”, e cila pasoi me listën e 16 këngëve që e përbëjnë këtë album.

Projekti i parë në listë shihet të jetë kënga “I’m That Girl” dhe më pas pasohet me “Cozy”, “Alien Superstar”, “Cuff It dhe Energy”.

“Break My Soul” është kënga e radhës, për të vazhduar tutje me “Church Girl”, “Plastic Off The Sofa”, “Virgo’s Groove”, “Move”, “Heated”, “Thique” dhe “All Up In Your Mind”.

Kënga e 14-të e albumit quhet “America Has A Problem” për të vazhduar me “Pure/Honey” dhe për ta mbyllur me “Summer Renaissance”.

Albumi i ri tashmë është në dispozicionin e publikut përmes të gjitha platformave muzikore, si Spotify, YouTube dhe të tjerë. / KultPlus.com