Borrelli fton zyrtarisht Kurtin dhe Vuçiqin për takim më 18 gusht

Borrelli fton zyrtarisht Kurtin dhe Vuçiqin për takim më 18 gusht – Lajmet e funditJosep Borrell, shefi i diplomacisë evropiane, ka ftuar kryeministrin e Kosovës dhe presidentin e Serbisë për një takim të radhës në Bruksel më 18 gusht.

Në këtë takim, Borrelli thotë se shpreson që Albin Kurti dhe Aleksandar Vuçiqi të gjejnë rrugën përpara.

“Po i ftoj presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, më 18 gusht në Bruksel, për të diskutuar rrugën përpara mes Prishtinës dhe Beogradit”, shkroi Borrelli në Twitter. /Zëri