DokuFest publikon emrat e artistëve që do të performojnë në festival

DokuFest publikon emrat e artistëve që do të performojnë në festival

DokuNights në kuadër të DokuFest, të kuruar nga Leart Rama, ka prezantuar emrat e artistëve të cilët do të këndojnë përgjatë javës në Prizren.

Të ftuarit e këtij festivalit janë: Sega Bodega, Hercules & Love Affair, DMX Krew, Detroit in Effect, Roza Terenzi, e shumë të tjerë.

Të parët që do ta bëjnë hapjen e Dokufest këtë të premte janë: DMX Krew / D. DAN / PANDAUDIO / TADI.

Prizrenasit dhe shumë qytetarë nga e gjithë Kosova mund t’i dëgjojnë tingujt e muzikës së tyre gjatë mbrëmjeve në qytetin e Prizrenit.

Dokufest pritet të fillojë pas dy ditësh./Express/ KultPlus.com