Dy të vdekur dhe 20 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut – Lajmet e funditGjatë 24 orëve të fundit në Maqedoni të Veriut janë kryer 2885 teste për COVID-19, 20 prej të cilave kanë rezultuar pozitive.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, dy qytetarë e kanë humbur jetën.

Në këto 24 orë janë shëruar 30 pacientë. /Zëri