9,592 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Dy të vdekur dhe afro një mijë raste të reja me COVID-19 – Lajmet e funditMinistria e Shëndetësisë njofton se janë regjistruar 952 raste të reja me COVID-19, nga testimi i 2619 mostrave.

Gjatë 24 orëve të fundit kanë vdekur dy persona, raporton Zeri.info.

Sot janë shëruar 512 qytetarë, kurse në total numri i rasteve aktive është 7837.