Dyshja ikonë, Walter dhe Pinkman me statuja në Albuquerque

Dyshja ikonë, Walter dhe Pinkman me statuja në Albuquerque

Statujat prej bronzi të dyshes legjendare, Walter White dhe Jesse Pinkman, u vendosën në një qendër kongresi në Albuquerque të premten për të festuar serialin televiziv “Breaking Bad” dhe trashëgiminë e tij argëtuese, duke fituar duartrokitje në një qytet që luajti rolin e tij si shumë mbështetës, përcjell KultPlus.

Politikanët vendas, duke përfshirë kryetarin e bashkisë së Albuquerque, Tim Keller, u bashkuan me yjet e “Breaking Bad” Bryan Cranston, Aaron Paul dhe regjisorin Vince Gilligan për të ndihmuar në zbulimin e veprës së artit, dhuruar nga Gilligan dhe Sony Pictures. /KultPlus.com