E falënderova për angazhimin e tij të vazhdueshëm për paqen dhe stabilitetin në rajonin tonë

E falënderova për angazhimin e tij të vazhdueshëm për paqen dhe stabilitetin në rajonin tonë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, po qëndron në New York, ku në margjinat e sesionit të 77-të të Asamblesë së Kombeve të Bashkuara, të organizuar nga presidenti i SHBA-së, Joe Biden, shkruan KultPlus.

Osmani së fundmi ka ndarë një fotografi me Sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, me të cilin ka biseduar për zhvillimet e fundit në vend.

“E informova atë [sekretarin Blinken] për zhvillimet e fundit që nga takimi ynë i fundit dhe e falënderova për angazhimin e tij të vazhdueshëm për paqen dhe stabilitetin në rajonin tonë”, ka shkruar Osmani në Twitter, derisa në takim është bashkë me minsitren e Jashtme, Donika Gërvalla me sekretarin amerikan Blinken. /KultPlus.com