Escobar: Asociacioni nuk duhet të jetë shtet brenda shtetit

Escobari pas takimit në Bruksel: Ardhmëria e Kosovës dhe Serbisë është në Evropë – Lajmet e funditI dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, është deklaruar për Kanal10, pas takimit të sontëm në Bruksel. 

Ai duke mos dashur të komentojë shumë rreth takimit, ka thënë se është duke u punuar në një marrëveshje që çon në stabilitet rajonal, transmeton Gazeta10. 

“Ardhmëria e të dy shteteve është në Europë. Jemi duke punuar në një zgjidhje që çon në stabilitet në rajon”, ka thënë shkurt Escobari.