Është një moment historik për mua

Është një moment historik për mua

Dua Lipa ka ndarë një moment shumë të veçantë nga karriera e saj, kjo pasi ka arritur që të performojë në Chicago përpara më shumë se 120 mijë shikuesve, shkruan KultPlus.

Më 29 korrik, ajo është ngjitur në skenë dhe ka performuar siç di vetëm Lipa.

Postimi i saj:

“Nata e kaluar ishte një moment historik për mua në karrierën time dhe jam përpjekur të gjej fjalët gjatë gjithë mëngjesit. Unë jam shumë mirënjohëse për çdo hap në këtë rrugëtim që më solli këtu në këtë moment – të jem në gjendje të bëj KËTË shfaqje për ju. Faleminderit të gjithëve që më besuan mjaftueshëm për të më vendosur në këto skena. Nuk do ta harroj kurrë lollapalooza-n time të parë në Çikago më 29 korrik 2016 – Kisha këtë dëshirë që të vazhdoja të kthehesha dhe të shihja turmën duke u rritur pak më shumë. Ky do të jetë viti im i tretë në Lolla dhe performanca ime e 5-të këtu – nuk mund të kisha bërë asnjë nga këto pa grupin tim të jashtëzakonshëm, këngëtarët e mi, kërcimtarët dhe ekipin tim. Jam e nderuar të ndaj skenën me të gjithë ju dhe t’ju shikoj duke shkëlqyer. Unë shpërtheva nga krenaria dhe lumturia dhe nuk mund të shpresoja për ndonjë gjë më të mirë. E mbushur me dashuri dhe mirënjohje. Faleminderit Chicago”, ka shkruar Lipa në “Instagram”.