cr77-1-e1497614451704-780x439

Gazeta AS konfirmon dëshirën e Ronaldos për largim nga Reali (Foto)

Zërat se Cristiano Ronaldo do të largohet nga Real Madrid po marrin konfirmime tjera.

Ylli portugez thuhet se është në pushime, por nuk pritet të kthehet në më në qytetin e Madridit dhe tek skuadra e tij.

Ishin mediat portugeze ato që publikuan lajmin se Ronaldo dëshiron të largohet nga Spanja dhe klubi i tij pas akuzave të njëpasnjëshme për shmangie të taksave dhe evazion fiskal.

Lajmi i gazetës AS

Tani është edhe gazeta e njohur spanjolle AS, e cila konfirmon të njëjtën gjë duke theksuar se ylli portugez dëshiron largimin këtë verë.

Sipas gazetës AS, ish-futbollisti i Manchester Unitedit kishte vendosur të largohet nga Real Madrid qysh para finales ndaj Juventusit në finalen e Ligës së Kampionëve, por ishte agjenti Jorge Mendes, i cili e kishte këshilluar që mos ta bëj publike dëshirën e tij. /Telegrafi/