Haradinaj: LVV-ja merret me video në vend se të merret me menaxhimin e shtetit

Haradinaj bën thirrje që të votohet Projektligji për tërheqjen e parave nga Trusti – Lajmet e fundit

Foto: Laura Hasani


Ish-deputeti Daut Haradinaj ka bërë thirrje që të votohet Projektligji për tërheqjen e parave nga Trusti, në seancën e sotme të Kuvendit.

Ai, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka thënë se beson që Trusti sot do të kalojë, raporton Zeri.info.

“Sot e keni mundësinë t’i tejkaloni bindjet partiake dhe të dëshmoni se keni dinjitet si deputetë duke votuar për të drejtën e qytetarëve për tërheqjen e një pjese të kursimeve të tyre”.

“Çdo ditë, me qindra raste jam pyetur nga qytetarët se a thua do votojnë deputetët pro Trustit. Dëshiroj të besoj se kjo kërkesë e tyre do të jetësohet me votën tuaj pro!”, ka shkruar Haradinaj. /Zëri