Haradinaj-Stublla pezullon vendimet e Konjufcës thotë se janë jolegjitime

Haradinaj-Stublla pezullon vendimet e Konjufcës thotë se janë jolegjitime – Lajmet e funditMinistria e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla ka deklaruar se me datën 20 qershor të këtij viti ka nxjerrë vendim për pezullim të të gjitha vendimeve jolegjitime të marra nga ish ministri Glauk Konjufca, transmeton Zeri.info

Haradinaj-Stublla përmes një postimi në Facebook ka theksuar se ka krijuar komision për analizimin e vendimeve të ish ministrit, siç thotë ajo duke i studiuar rast për rast.

“Menjëherë kemi krijuar Komisionin për vlerësimin dhe analizimin e të gjitha vendimeve të ish ministrit, duke i studiuar ato rast për rast. Bazuar në rekomandimet e këtij komisioni dhe në kompetencat e mia ligjore, kam nxjerrë vendime të reja, duke përmbyllur fazën e parë të rotacionit në Shërbimin e Jashtëm”, tha thënë Haradinaj-Stublla.

Postimi i plotë i Haradinaj-Stublla: