Hoti: Urime 4 korriku Amerikë, mirënjohës për kontributin tuaj për Kosovën

Hoti: Urime 4 korriku Amerikë, mirënjohës për kontributin tuaj për Kosovën – Lajmet e funditKryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti me rastin e 244 vjetorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka shprehur mirënjohjen e vendit për kontributin e tyre të dhënë për popullin e Kosovës.

Ai përmes një postimi në “Facebook”, ka uruar 4 korrikun Amerikës dhe miqve amerikanë, përcjell “Zeri.info”.

“Urime 4 korriku Amerikë! Urime të gjithë miqëve amerikanë!Gjithmonë mirënjohës për kontributin tuaj për Kosovën dhe popullin shqiptar”, ka shkruar Hoti.