Ja deklarata e Mavrajt pas takimit ndaj Armenisë

Ja deklarata e Mavrajt pas takimit ndaj Armenisë

Ja deklarata e Mavrajt pas takimit ndaj ArmenisëMbrojtësi shqiptar, Mërgim Mavraj, u shpreh i lumtur me fitoren e Shqipërisë ndaj Armenisë, në të cilën edhe vet ai realizoi gol.

Mavraj foli për ndeshjen, por gjithashtu edhe hodhi poshtë të gjitha spekulimet se babai tij ka ndërruar jetë, duke thënë se ai është mirë.

“Unë jam i lumtur për këtë fitore dhe shyqyr Zotit që të gjithë familjen e kam mirë, bashkë me babanë. Sikurse shkruan edhe në Kuran, pas vështirësisë vjen lehtësimi. Ashtu ndodhi edhe për mua dhe për skuadrën”, u shpreh Mavraj.

Kujtojmë se Mavraj mbrëmë realizoi golin e barazimit ndaj Armenisë.