Gjendja në vendkalimet kufitare – pritje të gjata te Dheu i Bardhë, Merdar dhe Muçibabë

Kaq janë pritjet në pikat kufitare të Kosovës – Lajmet e funditQendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka njoftuar rreth gjendjes në pikat kufitare të Kosovës.

Deri më tani në pikat kufitare nuk raportohet për kolona të mëdha ose pritje të gjata, përveç në Merdar, ku pritjet në dalje janë deri në një orë e gjysmë, ndërsa kolona e automjeteve është deri në një kilometër, raporton Zeri.info.

Image