Kurti takohet me Walker, e cilëson si dëshmitar të kohës së Kosovës

Kurti takohet me Walker, e cilëson si dëshmitar të kohës së Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është takuar në Washington DC, me diplomatin dhe ish-shefin e Misionit të Verifikimit në Kosovë, William Walker, shkruan KultPlus.

Përmes një postimi në ”Facebook”, Kurti thotë se Walker duket njësoj si para 25 vjetëve.

Postimi i plotë:

“Duket gati njësoj si para 25 vjetëve kur u takuam për herë të parë në Prishtinë. Thua se është ndalur koha e tij për këtë dëshmitar të kohës sonë. Ishte kënaqësi ta takoj ambasadorin William Walker në Washington DC, të evokojmë kujtimet, të diskutojmë për të tashmen, të ndajmë shpresat dhe shqetësimet për të ardhmen. Diplomatët e së vërtetës për krimet e kryera gjatë luftës janë miq të popujve dhe armiq të diktatorëve”, shkruan Kurti. /KultPlus.com