Live: Uellsi – Zvicra

Live: Uellsi – Zvicra – Gazeta Online INSAJDERI

Uellsi barazon rezultatin përballë Zvicrës

Uellsi ka barazuar rezultain përballë Zvicrës.

Golin e shënoj Kieffer Moore, për të barazuar shifrat.

Deri në këtë minutë u zhvillua lojë e hapur nga të dyja skuadrat, që nga shënimi i golit të Embolos në minutën e 49-të.


Zvicra kalon në epërsi përballë Uellsit

Zvicra ka kaluar në epërsi përballë Uellsit.

Golin e shënoj Breel Embolo në minutën e 49-të.

Vetëm 4 minuta pasi fillojë pjesa e parë, në kornerin e parë të ekzekutuar nga helvetikët, Embolo shënon për t’i dhënë epërsinë fillestare Zvicrës.


Fillon pjesa e dytë mes Uellsit dhe Zvicrës


Përfundon pjesa e parë mes Uellsi dhe Zvicrës

Ka përfunduar pa gola pjesa e parë mes Uellsi dhe Zvicrës.

Kjo pjesë u theksua me dominim të zvicranëve, të cilët ushtronin presion te uellsianët por nuk arrinin të krijonin raste serioze para goli, rastin e vetëm serioz e pati në kohën shtesë të pjesës së parë, nga Haris Seferovic.

Ndërsa Uellsi rastin e vetëm serioz e pati në minutat e parë të takimit përmes Kieffer Moore, por goditja e tij me kokë u prit nga Yan Sommer.


Fillon përballja mes Uellsi dhe Zvicrës për EURO 2020.