Manuel Pellegrini: Messi kurrë nuk është i qetë në fushë

Manuel Pellegrini: Messi kurrë nuk është i qetë në fushë

Manuel Pellegrini: Messi kurrë nuk është i qetë në fushëManuel Pellegrini thotë se është e pamundshme të mbahet i qetë ylli i Barcelonës, Lionel Messi.Messi pritet të startojë në sfidën e sotme të Ligës së Kampionëve përballë Cityt.

“Kurrë nuk e kam parë Messin të luajë keq. Ai ose luan mahnitshëm ose shkëlqyeshëm”.“Ne shpresojmë të përballemi me formën më të keqe të Messi – atë të shkëlqyeshëm”, ka thënë Pellegrini.

Argjentinasi së fundi u rikthye dygolëshave golave në çdo ndeshje (ndaj Sevilla, Rayo Vallocano) pas lëndimit që e la jashtë fushe për gati tre muaj dhe pas të cilit u duk sikur ai pësoi rënie në formë.