Maqedoni e Veriut, një i vdekur dhe 141 raste të reja me COVID-19

Maqedoni e Veriut, një i vdekur dhe 141 raste të reja me COVID-19 – Lajmet e fundit


Foto: AA


Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut ka vdekur një person me koronavirus, ndërsa nga 1559 testime janë regjistruar 141 të infektuar.

Deri më tani në këtë shtet janë kryer 184.097 teste, prej të cilëve pozitivë kanë rezultuar 17483 persona. /Zëri