Marco Silva: Chelsea, favoritë për ta fituar Championsin

Marco Silva: Chelsea, favoritë për ta fituar Championsin

Marco Silva: Chelsea, favoritë për ta fituar ChampionsinTrajneri i Sportingut, Marco Silva mendon se Chelsea mund ta fitojë trofeun e Ligës së Kampionëve.Sporting dhe Chelsea do të ndeshen sonte në kuadër të Grupit G të Ligës së Kampionëve.

Silva thotë se “blutë” e Londrës janë favorit, jo vetëm që të sigurojnë kualifikimin në këtë grup, por sipas tij, skuadra e Jose Mourinho bashkë edhe më katër ose pesë skuadra tjera janë pretendente kryesor për ta fituar Championsin.

Silva thotë se skuadra e tij do të mundohet të bëjë më të mirë në mënyrë që nga kjo sfidë të sigurojë ndonjë pikë.

“Chelsea është favoritë, jo vetëm për ta fituar grupin, por edhe për të shkuar në finale bashkë më katër ose pesë skuadra tjera”, tha ai.