Media ndërkombëtare renditë 10 meshkujt shqiptarë më të bukur për këtë vit, kush është i pari

Media ndërkombëtare renditë 10 meshkujt shqiptarë më të bukur për këtë vit, kush është i pari

Vendet shqiptarë njihen në botë për popullsi të bukur, shkruan Insajderi.

Kjo ka bërë që edhe media ndërkombëtare “Conan Daily” të publikojë së fundmi një artikull ku rendit 10 meshkujt më të pashëm të Shqipërisë për këtë vit.

Pjesa më e madhe e 10-shes me shqiptarët më të bukur nuk jetojnë në Shqipëri por jashtë saj.

Pjesë e listës janë aktorë si Oni Pustina, Enver Gjokaj, Nik Xhelilaj apo Niko Pepaj; këngëtari Alban Skënderaj; modeli Patrick Rukai; boksieri Valdrin Muriqi; futbollisti Jurgen Gjasula dhe ish-futbollisti Lorik Cana, ndërsa 10-shen e plotëson ish-konkurenti i Përputhen Mevlan Shaba.

Media ka zgjedhur si të parin në listë, aktorin Niko Pepaj të dytin Patrik Rukaj dhe i treti ëshë Jurgen Gjasula.

Më poshtë renditja e plotë me 10 shqiptarët më të pamshëm të vitit 2021:

#10. Mevlan Shaba  

#9. Alban Skënderaj

#8. Valdrin Muriqi

#7. Oni Pustina

#6. Lorik Cana

#5. Nik Xhelilaj

#4. Enver Gjokaj

#3. Jurgen Gjasula

#2. Patrick Rukai

#1. Niko Pepaj