Ministri Vesel Krasniqi, reagon pas raportimeve se ka aktakuzë

Ministri Vesel Krasniqi, reagon pas raportimeve se ka aktakuzë – Lajmet e funditMinistri i sapoemëruar i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, ka reaguar pas raportimit të mediave se është duke u hetuar për mashtrim dhe vetëgjyqësi.

Krasniqi përmes një shkrimi në Facebook, ka pranuar se ka patur aktakuzë, nga e cila ka thënë se Gjykata Themelore në Gjakovë, e ka hedhur poshtë si të pa bazë në mars të këtij viti, transmeton Zeri.info

Ai gjithashtu ka mohuar se po hetohet edhe për një shitje të banesës, për çka ka thënë se kurr nuk është marrë me këtë veprimtari.

Krasniqi i ka quajtur tendencioze lajmet për aktakuzë, ndërsa ka publikuar edhe dokumentin si dëshmi që është i liruar nga aktakuza për vetëgjyqësi.

Postimi i plotë i Krasniqit: