Miratohet propozimi i Qeverisë për vendosjen e masave emergjente për energji

Miratohet propozimi i Qeverisë për vendosjen e masave emergjente për energji – Lajmet e funditDeputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar pro propozimit të Qeverisë për të vendosur masa emergjente, pas rritjes së çmimeve të energjisë.

Në sallë të pranishëm ishin 75 deputetë, ku prej tyre 61 votuan pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, shkruan teve1.info

Në këtë votim, nuk morën pjesë opozita.

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli ka propozuar kufizim të furnizimit me energji si dhe ndalimin e mihjes së kriptovalutave, fillimisht për 60 ditë, nga data 1, por me mundësi vazhdimi. /teve1.info