Nesër mot i nxehtë, temperatura deri në 30 gradë

Mot i vranët dhe i ftohtë sot në Kosovë – Lajmet e funditInstituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët.

Sipas IHMK-së, në viset malore parashihen fjolla të dobëta bore.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 1-2 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes”, thuhet në njoftim. /Zëri