Mot me diell dhe vranësira sot në Kosovë

Mot me diell dhe vranësira sot në Kosovë – Lajmet e funditInstituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë kryesisht mot me diell dhe vranësira, kurse pasdite në disa vende parashihen edhe reshje shiu.

IHMK-ja më tej njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-20 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-36 gradë Celsius.

“Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-6 m/s”, thuhet në njoftim. /Zëri