Moti për sot në Kosovë

Moti për sot në Kosovë – Lajmet e funditInstituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë së dielës do të mbajë mot kryesisht i ngrohtë,

IHMK ka bërë të ditur se moti i së dielës do të jetë i ngjashëm me atë të së shtunës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-19 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi e lehtë deri mesatare.