Nis takimi Kurti – Lajçak

Nis takimi Kurti – Lajçak – Lajmet e funditKryeministri i Kosovës Albin Kurti ka pritur sot në takim emisarin e posaçëm të BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak.

Lajçaku ka arritur sot në Kosovë për një vizitë treditore ku do të takohet me krerët më të lartë të shtetit dhe drejtuesit e partive politike dhe shoqërisë civile.

Në njoftim e BE-së thuhet se emisari për dialogun Kosovë – Serbi, ka ardhur për të diskuatuar për gjendjen e zbatimit të marrëveshjes së dialogut dhe rrugën përpara në negociatat për marrëveshje gjithëpërfshirëse të normalizimit mes dy vendeve. /Zëri