Tre të vdekur dhe 167 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Një i vdekur dhe 445 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri – Lajmet e funditMinistria e Shëndetësisë së Shqipërisë ka njoftuar se 445 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 nga testimi i 1368 mostrave.

Në 24 orët e fundit është shënuar një rast vdekje, raporton Zeri.info.

Sipas raportit aktualisht në Shqipëri janë 3533 raste aktive, kurse trajtim janë duke marrë 22 pacientë.