Një vit që kur u lajmëruan rastet e para me COVID-19 në Kosovë

Një vit që kur u lajmëruan rastet e para me COVID-19 në Kosovë – Lajmet e funditSot një vit janë konfirmuar dy rastet e para me koronavirus në vend.

Këtë përmes një konference për media e pati konfirmuar ish kryeministri i atëhershëm Albin Kurti dhe ish-ministri i Shëndetësisë, Abren Vitia.

Rasti i parë që u konfirmua ishte një 77-vjeçar nga fshati Stubëll i Vitisë dhe një shtetase italiane të cilët rezultuan pozitivë me COVID-19 nga 15 mostra që ishin testuar mes 12 e 13 marsit të vitit të kaluar./Zëri