Osmani, Kurti, Konjufca dhe Walker bëjnë homazhe në Reçak

Osmani, Kurti, Konjufca dhe Walker bëjnë homazhe në Reçak

Sot shënohet 24-vjetori i Masakrës së Reçakut, ku që nga mëngjesi qytetarët kanë filluar të bëjnë homazhe në Kompleksin memorial në Reçak.

Tashmë homazhe kanë bërë edhe Presidentja Vjosa Osmani, kryeministri Albin Kurti dhe kryekuvendari Glauk Konjufca, përcjell Klankosova.tv.

Bashkë me ta për të bërë homazhe ishte edhe ambasadori William Walker./ KultPlus.com