Osmani takon mërgatën në Gjermani: Është shtylla e shtetit tonë

Osmani takon mërgatën në Gjermani: Është shtylla e shtetit tonë – Lajmet e funditPresidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, sot në ditën e parë të vizitës zyrtare në Gjermani ku është duke qëndruar me ftesë të presidentit Frank-Walter Steinmeier është pritur me nderimet më të larta shtetërore.

Osmani atje është takuar edhe me mërgatën, e cila siç është shprehur ajo se mërgata është shtylla e Kosovës.

Përmes një postimi në Facebook, Osmani ka theksuar se ishte kënaqësi që të bashkëbisedonte me mërgatën për ecjen e zhvllimin e Kosovës.

“Mërgata jonë janë shtylla e shtetit tonë. Ishte kënaqësi të bashkëbisedojmë sonte për ecjen përpara dhe zhvillimin e vendit tonë”, ka thënë Osmani. /Zëri