Pas reshjeve te shiut dhe dëborës si pritet të jetë moti në ditët në vazhdim?!

Pas reshjeve te shiut dhe dëborës si pritet të jetë moti në ditët në vazhdim?!

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njofton se ditën e premte në vend do të vijnë në qarkullim masa ajrore të qëndrueshme dhe moti përgjithësisht do të jetë i kthjellët me vranësira kalimtare përgjatë maleve.

Sipas njoftimit në zonat luginore parashikohet mjegull e përkohshme dhe në zonat malore prani e ngricave në rrugë për shkak të temperaturave negative ndërsa era do të fryjë veriperëndim-juglindje e lehtë e mesatare në bregdet duke u pasuar nga 2 dhe 3 ballë.

Temperaturat parashikohen në:

  • zonat malore -3°C deri në 8°C
  • zonat e ulëta 3°C deri në 17°C
  • zonat bregdetare 4°C deri në 17°C.

SCAN

*Material i përgatitur nga portali SCAN. Ripublikimi mund të bëhet vetëm kundrejt citimit të autorësisë dhe burimit origjinal.