Pique-Gerard

Pique: Barca – Real nuk ka favoritë

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, mendon se ndeshjet e ardhshme të skuadrës së tij kundër Real Madridit në kuadër të Kupës së Mbretit, do të jenë sfida shumë të ngushta.

“Në ndeshjet në mes të Barcelonës dhe Madridit nuk ka favoritë. Ne do të shkojmë në Santiago Bernabeu për t’u përpjekur të fitojmë dhe të nxjerrim rezultatin më të mirë të mundshëm”.

“Kështu ka vendosur shorti, ne do të duhet të përgatitemi shumë mirë, siç bëjmë gjithmonë, dhe të përpiqemi të arrijmë në gjysmëfinale dhe ta fitojmë turneun”, ka deklaruar mbrojtësi spanjoll.