Prishtinën e shndërruan në një atelie artistike

Prishtinën e shndërruan në një atelie artistike

Tashmë ka nisur edicioni i gjashtë i “Meeting of Styles Kosovo”, nën moton ‘Truth is Light’, me ç’rast Prishtina ka marr ditëve të fundit një tjetër pamje, pak më gjallëruese se zakonisht, shkruan KultPlus.

Me këtë rast ka reaguar edhe kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama i cili e cilëson këtë edicion si një edicioon që ka gjallëruar Prishtinën.

Për disa ditë, Prishtina ishte nikoqire e qindra artistëve të talentuar nga mbarë bota, të cilët rrugën “B” të Kryeqytetit e shndërruan në një atelie artistike ku u prezantuan stile të ndryshme të artit urban.

Edicioni i 6-të i Meeting of Styles Kosovo, me moton “Truth is Light”, shoqëruar me muzikë e energji t’mirë, edhe këtë vit e gjallëroi Prishtinën tonë!

Kryeqyteti po vazhdon të jetë qendër e artit dhe kulturës“, ka shkruar ai në rrjetet sociale. / KultPlus.com