Projektligji për pagat për zyrtarët publik, nga nesër në konsultim publik

Projektligji për pagat për zyrtarët publik, nga nesër në konsultim publik

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka bërë të ditur se Projektligji për paga për zyrtarët publikë nga nesër do të jetë në konsultim publik, shkruan KultPlus.

Sveçla në një konferencë për media ka theksuar se për 15 ditë do të jenë të hapura për komente dhe sugjerime për këto projektligje, shkruan Telegrafi.

“Janë zhvilluar me dhjetëra takime për të dëgjuar secilin propozim dhe nga secila këto projektligje, ku nga sot i keni konkluzionet tona, ku do t’i presim komentet shtesë deri në finalizimin të tyre dhe procedim të tyre deri në instanca të tjera”, tha Sveçla.

“Për 15 ditë pune, nga nesër në mëngjes, të dy projektligjet do të janë në konsultim publik, brenda të cilës kohë, të gjithë do të kenë mundësi që ta adresojnë çdo koment apo sugjerim me këto projektligje, apo pjesë të caktuara”, ka përfunduar ai. /KultPlus.com