Publikohet lista e poezive kualifikuese në “Takimet Ndërkombëtare Letrare Azem Shkreli 2021”

Publikohet lista e poezive kualifikuese në “Takimet Ndërkombëtare Letrare Azem Shkreli 2021”

Edicioni i 19-të i konkursit letrar “Takimet Ndërkombëtare Letrare Azem Shkreli 2021” ka bërë të ditur listën finale të poetëve pjesëmarrës, të cilët do të priten në qytetin e Pejës në datat 13 dhe 14 qershor, shkruan KultPlus. 

Abdullah Zeneli

Adelina Pali

Ajne Ibërhysaj

Albana Zirka

Alma Zenellari

Angjelina Marku

Anila Kananasi Karapidou

Anila Kodra Kotroci

Anton Marku

Arjan Kallco

Asja Mulgeci

Bajramali Selimi

Bukurie Bucpapaj

Dan Ibrahimi

Klejda Plangarica

Lulëzime Malaj

Luljeta Bushi

Manjola Brahaj

Maxhun Osmanaj

Mëhill Velaj

Mirela Papuciu

Naxhie Kastrati

Nezi Plaku Velaj

Nurie Emrullai

Ramë Oraca

Rejsi Mece

Riza Dreshaj

Rozafa Shpuza

Sejdi Berisha

Violeta Kadriu

Vladimir Muca

Vlora Konushevci

Vlora Rexha

Zamira Korance

Po ashtu pjesëmarrës do të jenë edhe autorë të huaj dhe promovues librash. Ndërsa, edhe këtë vit do të ndahen çmimet ‘Bulzat’. / KultPlus.com