Qindra fansa u mblodhën në Melbrun për ta parë epizodin e fundit të ‘Neighbors’

Qindra fansa u mblodhën në Melbrun për ta parë epizodin e fundit të ‘Neighbors’

Qindra fansa u mblodhën për të parë “Neighbors” në një ekran të madh në Melburn – qyteti ku zhvillohet dhe prodhohet shfaqja.

Ish-yjet e shfaqjes duke përfshirë Kylie Minogue, Jason Donovan, Guy Pearce dhe Margot Robbie u kthyen për t’i thënë lamtumirën Ramsay Street.

Për gati 37 vjet, telenovela ka pasur përplasje avioni, zjarre, mbytje dhe disa skena të përlotura vdekjeje pranë shtratit.

Në sheshin e Federatës të Melburnit, fansat e flaktë dolën për të parë pjesën e fundit të jetës në Ramsay Street, në periferi imagjinare të Melburnit të Erinsborough.

“Jam shumë e trishtuar. Jam absolutisht e shkatërruar. Këtë fund, ata e bënë në një mënyrë shumë të bukur, por unë në të vërtetë po qaja në fund, si të qja,” tha Gemma Clement.

Një tjetër shikues, Bec Turner, tha se e pëlqente finalen: “Një fund kaq i lumtur. Ka qenë një pjesë kaq e madhe e jetës sonë.”

“Duke u rritur në Britaninë e Madhe në vitet ’80, nuk e imagjinoja kurrë se do të jetonim në Melburn, e lëre më kaq afër Ramsay Street,” tha Turner, e cila është me origjinë nga York-u.

Përfundimi i shfaqjes pas pothuajse 9,000 episodeve vjen mes vlerësimeve në rënie. Në Australi, “Neighbors” ka luftuar për të tërhequr 100,000 shikues të përditshëm në një kanal ndihmës të Network Ten.

Edhe në Mbretërinë e Bashkuar, ku në fund të viteve 1980, 20 milionë njerëz akordoheshin rregullisht – më shumë se një e treta e popullsisë – shifrat e shikimit tani janë afër një milion./21Media/ KultPlus.com