Rama nuk pranon të deklarohet për “non-gratën” e  Sali Berishës në SHBA

Rama prezanton prioritetet e Shqipërisë në misionin historik në OKB – Lajmet e funditKryeministri I Shqipërisë, Edi Rama ka prezantuar këtë të premte prioritetet e Shqipërisë në misionin e saj historik në Këshillin e Sigurimit të OKB-së.

Këto prioritete janë të prezantuara nga të rinjtë pasi do të përfaqësojnë vendin tonë në Këshill për çështjet e rinisë.

“Mirëmëngjes, dhe me prioritetet e Shqipërisë për misionin historik të saj në OKB, të rrëfyera nga të rinjtë që përfaqësojnë vendin tonë në Këshillin e Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara për çështjet e rinisë, ju uroj një ditë të mbarë”, ka shkruar Rama në Facebook..

Mes prioriteteve janë çështjet për femrat, paqen dhe sigurinë, të drejtat e njeriut dhe ligji ndërkombëtar, përballja ndaj ekstremizmit të dhunshëm, klima etj./tvklan