Rama thirrje për njohjen e Kosovës: Asambleja e OKB-së pa të nuk është dhe s

Rama thirrje për njohjen e Kosovës: Asambleja e OKB-së pa të nuk është dhe s’do jetë e plotë – Lajmet e funditGjatë fjalës së tij në Asamblenë e Kombeve të Bashkuara, kryeministri Edi Rama foli edhe për njohjen e Kosovës.
 

Ai tha kjo Asamble nuk është e plotë dhe nuk do të jetë e plotë pa Kosovën. 
 

“Kjo asamble nuk është e plotë dhe s’do të jetë e plotë pa Kosovën. Më keni dëgjuar të bëj thirrje për njohjen e Kosovës, është ftesë për të njohur realitetet e reja nuk është fiksim. Kujtdo që do ta shohë se një Kosovë e pavaruar dhe sovrane është një realitet që vazhdon prej 13 vitesh. Maturia kuraja do ta lejojë Serbinë të heqë barrën e të shkuarës”. /reportTv