Real Madridi publikon listën e lojtarëve të ftuar për takimin me Chelsean

Real Madridi publikon listën e lojtarëve të ftuar për takimin me Chelsean

Real Madridi ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për takimin ndaj Chelseas në Ligën e Kampionëve, përcjell Insajderi.

Takimi do të zhvillohet nesër në stadiumin” Stamford Brige”, duke filluar nga ora 21:00.

Nikoqirë të këtij takimi janë ekipi nga Anglia, derisa takimi i parë mes tyre ka përfunduar më rezultat 1:1.

Trajneri francez, Zinedine Zidane ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për takimin e gjysmëfinales.

Lojtarët e ftuar nga Real Madridi:

Portierë: Courtois, Lunin dhe Altube

Mbrojtës: Militao, Ramos, Nacho, Marcelo, Odrizola, Mendy dhe Miguel

Mesfushorë: Kroos, Modric, Casemiro, Isco, Valverde, Arribas dhe Blanco./Insajderi.com