Roma dhe Feyenoord drejt Tiranës

Roma dhe Feyenoord drejt Tiranës

Stadiumi “Air Albania” do të presë finalen mes dy gjigantëve evropianë.

As Roma dhe Feyenoord janë finaliste të Ligës së Konferencës.

Skuadra e udhëhequr nga Mourinho përballë pati Leicester Cityn e Anglisë.

Si për ironi, rrjetën e gjeti sulmuesi anglez i romakëve, Tammy Abraham.

Ndeshja nuk prodhoi më gola edhe pse rastet nuk munguan.

Vendasit u mbrojtën mirë nga sulmet e djemve të Brendan Rodgers dhe prisnin të shënonin me anë të kundërzbritjeve.

Megjithatë, shifrat nuk ndryshuan dhe janë italianët ata që do të shijojnë finalen e parë të këtij kompeticioni, e cila do të luhet në Tiranë.

Ndeshje tjetër gjysmëfinale u luajt edhe në Francë.

Atje, Marseille ishte mipritëse e Feyenoordit.

Shifrat pas 45 minutash lojë ishin të barabarta – 0:0.

Po ashtu edhe e dyta nuk prodhoi të tillë.

Ani pse, ndeshja e parë mes dy ekipeve kishte përfunduar në një dramë pesë golëshe, 2:3 në favor të holandezëve, të cilët do të shijojnë një finale evropiane këtë sezon. /Insajderi.com