Shtatorja e Fadil Vokrrit do të përurohet në ditëlindjen e tij

Shtatorja e Fadil Vokrrit do të përurohet në ditëlindjen e tij

Sot bëhen tri vite nga vdekja e legjendës së futbollit shqiptar, Fadil Vokrrit. I njohur për talentin e tij, ai ishte më i merituari për formimin e Kombëtares së Kosovës në futboll dhe për pranimin e FFK-së në UEFA dhe FIFA. Andaj, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit sot ka kujtuar futbollistin për kontributin e tij dhe njëkohësisht kanë bërë të ditur se më 23 korrik, në ditën e lindjes së Vokrrit, do të përurohet shtatorja për nder të tij, shkruan KultPlus.

I cilësuar si njëri nga futbollistët më të mirë dhe më të pëlqyer shqiptar, Vokrri nga MKRS-ja do të mbahet mend për kontributin që ka dhënë për sportin gjatë gjithë jetës së tij dhe njëkohësisht ata do të përkushtohen që kjo fushë të vazhdoj sukseset.

KultPlus ju sjell njoftimin e plotë nga MKRS:

Tri vite pa legjendën e futbollit shqiptar, Fadil Vokrri

Sot janë bërë tri vite nga vdekja e ish-kryetarit të Federatës së futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri.

Ai ishte njëri nga futbollistët më të mirë dhe më të pëlqyer shqiptar. Një prej meritorëve më të mëdhenj për formimin e Kombëtares së Kosovës në futboll dhe për pranimin e FFK-së në UEFA dhe FIFA.

Kontributi që ka dhënë për sportin gjatë gjithë jetës së tij do të mbahet mend gjithmonë, ndërsa ne si Ministri e Kulturës, Rinisë dhe Sportit do të përkushtohemi që kjo fushë të vazhdoj sukseset.

Më 23 korrik, në ditën e lindjes së Vokrrit, do të përurohet shtatorja për nder të tij ndërsa së bashku me FFK do të koordinohemi për bashkërendim të aktiviteteve për këtë ditë.

Ndihemi krenar që patëm një njeri si Fadil Vokrri në sportin e Kosovës dhe do të jemi gjithmonë falënderues ndaj veprës së tij. / KultPlus.com